Cztery pory roku w Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka jest bardzo ciekawym miastem, pełnym zabytków z przeszłości. Atrakcyjne położenie miasta nad rzeką Nysą Kłodzką i oryginalna zabudowa pochodząca z czasów średniowiecznych sprawia, że miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Dodatkowym atutem jest baza noclegowa, którą dysponuje miasto (➮noclegi w witrynie internetowej). Wygodne pokoje w hotelach, w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach i schroniskach pozwalają na swobodny wybór odpowiedniego lokum.

Urlop w tym magicznym miejscu można zaplanować o każdej porze roku. Latem można oddać się wędrówkom po okolicznych lasach i wzgórzach. Jesień dostarcza niesamowitych wrażeń kiedy zmieniające się kolory drzew przybierają wszystkie odcienie, żółci, czerwieni i brązów. Zimą natomiast cała Gmina Bystrzyca Kłodzka zamienia się w atrakcyjny ośrodek sportów zimowych. Na stoki wyruszają ratraki, skutery śnieżne, a schroniska zapełniają się amatorami sportów zimowych. Każda pora roku dostarcza innych wrażeń. Na obszarze gminy powstały dwa rezerwaty przyrody – Wodospad Wilczki i rezerwat Śnieżnik Kłodzki (➮rezerwat w witrynie internetowej).

W pobliżu Bystrzycy znajduje się Lądek-Zdrój, Kłodzko i Polanica-Zdrój. Poza tym niespełna 15 kilometrów stąd znajduje się granica z Czechami. Miasto to można śmiało potraktować jako bazę wypadową do sąsiednich miejscowości. Jest tu kilka zabytków wartych zwiedzenia. Przede wszystkim średniowieczne mury obronne, w skład których wchodzi Brama Kłodzka, Wieża Rycerska i Brama Wodna. Zabytki te stanowią dużą atrakcję i wciąż zadziwiają. Większość turystów przystaje obok zabytkowego Pręgierza aby zrobić sobie zdjęcie w miejscu gdzie niegdyś wymierzano publicznie kary za przestępstwa. Jak każde stare, zabytkowe miasto również Bystrzyca może się pochwalić okazałym ratuszem. W okresie letnim warto wybrać się do odległej o 16 kilometrów Starej Morawy, gdzie powstał sztuczny zalew. Strzeżone kąpielisko z plażami, boiska do siatkówki i wypożyczalnia sprzętu wodnego to wszystko co potrzebne jest do wypoczynku nad wodą. Ciekawostką jest, że akwen ten jest najwyżej położonym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce. Niedaleko stąd można zobaczyć ciekawy Ogród Japoński i słynną Jaskinię Niedźwiedzią. Wakacje, krótki urlop albo weekendowy wypad do Bystrzycy Kłodzkiej to gwarancja relaksu i odpoczynku dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>