Darłowo i Darłówko – nie tylko morze

Pobyt w Darłowie to pomysł na udane wakacje. Ci, którzy rozważają taki pobyt po raz pierwszy są przekonani, że to miejsce nieciekawe. Wierzą, że w Darłowie i okolicach wakacje będą uzależnione od pogody, bowiem interesująca jest tutaj tylko plaża oczywiście pod warunkiem, że woda jest ciepła i kąpiel możliwa. Nic bardziej mylnego. Kąpiele w morzu i opalanie się na plaży to nie wszystko na co można liczyć w Darłowie.

W Darłowie i Darłówku czyli dzielnicy Darłowa istnieje wiele atrakcji turystycznych, dlatego nie trzeba ograniczać się do pobytów na plaży i kąpieli w morzu. Jak można spędzać czas inaczej? Na przykład w Darłówku wschodnim, gdzie znajduje się ciekawy aquapark. To nie tylko baseny, choć i ich jest niemało, ale i gabinety odnowy biologicznej, kręgielnia, sauny i wiele innych atrakcji. Ci, którzy odwiedzili ten aquapark z zaskoczeniem odkrywają, że można tam spędzić wiele atrakcyjnych godzin.

Darłówko i Darłowo to miejsca, w których można znaleźć wiele rzeczy wartych obejrzenia. Zamek, latarnia morska, zabytkowe kościoły oraz sam układ miasta zachwycają. Każdy, kto chce zobaczyć coś interesującego znajdzie w tych okolicach wiele ciekawych miejsc. Spacery w okolicach Darłowa i Darłówka są ułatwione nie tylko z uwagi na miejsce, morze i zachwycające widoki. Władzie Darłowa postawiły na ruch pieszy i rowerowy, dlatego rejon oplata sieć bardzo dobrych chodników, ścieżek rowerowych i innych miejsc, po których warto spacerować. Szczególnie urzekające są oczywiście spacery po plaży i falochronie, który wychodzi w morze na kilkadziesiąt metrów. Oczywiście tam wolno spacerować tylko w dobrej pogodzie. W przypadku sztormu jest to zakazane. To tylko przykłady atrakcji turystycznych tego rejonu.

Dobra baza noclegowa to dodatkowy plus tych rejonów. Chyba niewiele jest miejsc, w których można znaleźć tak wiele noclegów tuż przy morzu albo niedaleko kanału. W szczycie sezonu do Darłowa dociera wielu turystów, dlatego brak miejsc noclegowych to w lipcu standard. Chcąc nocować w atrakcyjnych ośrodkach warto noclegi rezerwować z wyprzedzeniem. Oczywiście i w szczycie sezonu można wynająć pokój w Darłówku czy Darłowie, jednak wybór miejsc noclegowych będzie mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>