Dlaczego warto odwiedzić Kruklanki?

Kruklanki są miejscowością położoną na Mazurach około 12 km od Giżycka (wpis można znaleźć pod linkiem: „Giżycko-wakacje z dreszczykiem emocji”) Miejscowość jest licznie odwiedzana przez turystów przede wszystkim w okresie wakacyjnym, kiedy pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W Kruklankach można kąpać się w jeziorze, wybrać się na spływ kajakiem czy na wycieczkę rowerową po okolicznych miejscowościach. Pewnym jest, że w tym mazurskim letnisku nikt nie będzie się nudził.

Główną atrakcją Kruklanek jest Jezioro Gołdopiwo (informacje można znaleźć pod linkiem: Wikipedii), które służy przede wszystkim osobom lubiącym wypoczynek nad wodą. Na brzegu tego wodnego zbiornika wyznaczono kilka plaż – część z nich jest dzika, zatem znajdujące się przy nich kąpieliska nie są strzeżone, jednak osoby chcące pływać pod czujnym okiem ratownika, mają taką możliwość w wyznaczonym strzeżonym kąpielisku. Co ciekawe, w Kruklankach doskonale będą się czuć osoby lubiące wysiłek na siłowni. W tej miejscowości ona działa jednak, jest dosyć nietypowa, ponieważ wszystkie sprzęty znajdują się na świeżym powietrzu. Podczas pobytu na plaży dobrze się bawić będą także dzieci – kiedy już znudzi im się kąpiel w jeziorze, mogą wybrać się na pobliski plac zabawy oraz dmuchane zjeżdżalnie.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że mimo iż krajobrazy Kruklanek zachwycają, ich podziwianie i wypoczynek nad wodą nie są jedyną atrakcją tego miejsca. Na terenach letniska można zwiedzić kilka interesujących obiektów. Jednym z nich jest wybudowany jeszcze w XVI wieku kościół Wniebowzięcia NMP. Sama bryła świątyni przykuwa uwagę, jednak warto zajrzeć również do środka i zwrócić uwagę choćby na ołtarz. Kolejnym miejscem godnym uwagi wczasowiczów, jest cerkiew greckokatolicka p.w. św. Jozafata Kuncewicza. Historia świątyni nie jest zbyt długa, jednak zasługuje ona na uwagę ze względu na swoją nowoczesną bryłę. Na terenie Kruklanek i pobliskich miejscowości żyje sporo prawosławnych, właśnie z tego wynikała konieczność wybudowania świątyni.

Pobyt na Mazurach zawsze jest niezapomnianym przeżyciem. By jednak móc korzystać z rozlicznych atrakcji tego urokliwego rejonu należy odpowiednio wcześniej zaplanować wyjazd. Ważne jest wcześniejsze zarezerwowanie pokoju (kwatery można znaleźć pod linkiem: „noclegi Kruklanek”). Szczęśliwie, baza noclegowa letniska jest duża i ładnie rozlokowana, co pozwala turystom na zatrzymanie się w obiekcie w pełni odpowiadającym ich wymaganiom.

5 thoughts on “Dlaczego warto odwiedzić Kruklanki?

  1. ja zamiast namiotów wolę domki letniskowe, ale rzeczywiście to jedna z fajniejszych miejscowości jeśli chodzi o kajaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>