Fascynujące miasta Polski – Białystok

Białystok jest uroczą stolicą Podlasia. Malownicze miasto mieści się w północno – wschodniej części Polski, na Nizinie Północnopodlaskiej. Piękne, zielone tereny zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wakacje na Podlasiu dostarczą nam wiele niezapomnianych widoków. Z pewnością zobaczymy liczne, zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Białystok to także miasto zachwycające pod względem architektury i ciekawych, zabytkowych miejsc. Jednym z fascynujących miejsc, które warto zobaczyć jest cerkiew św. Marii Magdaleny. Świątynia mieści się na terenie Parku Centralnego w Białymstoku. Jest jednym z najstarszych zabytków sakralnych tego miasta. Ciekawy obiekt w kształcie rotundy jest położony na wzgórzu. Wiąże się z nim interesująca historia. Pierwotnie pełnił on funkcję przydrożnej kapliczki, zbudowanej w 1758 roku. Świątynię wzniesiono z inicjatywy Jana Klemensa Branickiego. Jako patronkę katolickiego kościółka mianowano Marię Magdalenę. Kilkadziesiąt lat po wybudowaniu została ona przejęta przez prawosławną cerkiew. Miejsce jest niewątpliwie urocze i tajemnicze. Konieczne odwiedźmy ten ciekawy obiekt.

Zwiedzając Białystok nie zapomnijmy o Pałacu Branickich. „Polski Wersal” czy „Wersal Podlasia” reprezentuje późny barok. Rezydencja jest otoczona przez cudowny kompleks ogrodowy. Niesamowite zielone tereny zagospodarowano na dwa style: francuski i angielski. Niezliczone alejki, klomby oraz fontanny są charakterystyczne dla stylu francuskiego. Z kolei ciekawe altanki, bulwary oraz zjawiskowe belwedery są elementami stylu angielskiego. Z pewnością dostarczą nam moc wrażeń estetycznych. Pałac na tle cudownej zieleni prezentuje się zachwycająco.

Miły pobyt w Białymstoku nie byłby możliwy bez możliwości wybrania dogodnego zakwaterowania. Miasto prężnie rozwija infrastrukturę turystyczną. Jest jednym z ciekawszych ośrodków na Podlasiu. Stanowi naprawdę łakomy kąsek dla wielu turystów. Znajdziemy tutaj liczne hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne. Wakacje w Białymstoku możemy spędzić także w luksusowym apartamencie lub willi. Taki wybór doskonale wpisze się w elegancki charakter miasta. Baza noclegowa stolicy Podlasia jest szeroka i z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>