Giżycko – wakacje z dreszczykiem emocji

Giżycko to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych położonych na Mazurach. W samym miasteczku, jak i w jego najbliższych okolicach, znajduje się bardzo wiele zabytków oraz innych atrakcji turystycznych. Tym, co przyciąga każdego roku wielu turystów, jest również czyste powietrze oraz spokój jaki można znaleźć nad mazurskimi jeziorami. Wczasowicze poszukujący wypoczynku na łonie natury powinni jednak wybierać lokalizacje nieco mniej popularne, bo w sezonie turystycznym w najbardziej znanych miejscach bywa tłoczno i głośno.

Spędzając urlop w Giżycku warto odwiedzić twierdzę Boyen, która swą nazwę wzięła od nazwiska generała wojskowego. Została ona wybudowana w dziewiętnastym wieku i miała spełniać strategiczną rolą obronną na linii Wielkich Jezior Mazurskich. W jednym czasie mogła pomieścić ponad tysiąc żołnierzy. Po drugiej wojnie światowej zwierzchnictwo nad nią przejęło Wojsko Polskie, które nie wykorzystywało jej funkcjonalności w pełni, przez co obiekt stopniowo zaczął popadać w ruinę. Obecnie działa tam oddział muzeum. W okresie wakacji letnich twierdzę można zwiedzać codziennie. Warunkiem wstępu na jej obszar jest wykupienie w kasie biletu za dziesięć złotych.

W okolicy czeka na turystów bardzo wiele atrakcji, które mogą przysporzyć dreszczyk emocji. Organizowane są między innymi widokowe loty balonem, a także skoki na bungee z nieczynnych już mostów kolejowych w Stańczykach. Są to jednak atrakcje dla osób o mocnych nerwach. Turyści, którzy wolą spokojniejszy wypoczynek, mogą wybrać się na spływ kajakowy po okolicznych jeziorach i kanałach wodnych. Wyjątkową atrakcją na obszarze Giżycka jest jedyny w swoim rodzaju most obrotowy wybudowany na Kanale Łuczańskim. W przeciwieństwie do innych konstrukcji tego typu, jego przęsło nie jest podnoszone do góry, a przesuwane na bok.

Baza noclegowa w Giżycku składa się z bardzo wielu obiektów zróżnicowanych, jeżeli chodzi o cennik oraz standard wypoczynku. Można tu znaleźć zarówno luksusowe pensjonaty jak i niezbyt drogie kwatery prywatne (Giżycko – wszystkie noclegi). W szczycie sezonu turystycznego większość miejsc jest zajęta i o wolne kwatery najlepiej pytać w miejskim punkcie informacji turystycznej. Warto również przed wyjazdem przejrzeć oferty wypoczynkowe zamieszczone w internecie. Znaleźć je można pod hasłem: “noclegi Giżycko”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>