Raj dla wędkarzy, kolarzy i narciarzy – Myślenice

W otoczeniu malowniczych pagórków wzniesienia Pogórza Wielickiego, pomiędzy Beskidem Makowskim a Pasmem Lubomira i Łysiny, położona jest przepiękna miejscowość Myślenice. Niewątpliwym walorem miasta jest więc jego położenie tuż u dorzecza rzeki Raby. To doskonałe miejsce dla rodzinnych, pieszych wędrówek. Trasy nie są zbyt wymagające, a zewsząd rozpościerają się przepiękne widoki na głęboko wycięte doliny spływających do rzeki potoków.

Myślenice to miejsce na wypoczynek we wspaniałych okolicznościach przyrody. Nie brak tu możliwości aktywnego wypoczynku. Na okalającej miejscowość górze Chełm znajduje się jedna z najtrudniejszy tras downhillowych w Polsce. Jest to jeden z etapów o Puchar Polski. Na wzgórze z całym ekwipunkiem rowerowym można dostać się koleją linową. Na stronie miasta można znaleźć najlepsze trasy i szlaki rowerowe. Wspomniana kolej krzesełkowa jest najdłuższą w kraju i prowadzi z letniskowej dzielnicy Myślenic – Zarabia. Właśnie tutaj warto zatroszczyć się o wolne noclegi. Baza noclegowa Myślenic, ulokowana jest w cichym i spokojnym miejscu (noclegi Myślenice – interia). Podziw budzą również liczne, myślenickie obiekty rekreacyjne, takie jak korty tenisowe, skatepark czy hala widowiskowo-sportowa. W Myślenicach można również rozpocząć swoją przygodę z jazdą konną. Na terenie miasta funkcjonuje słynna szkoła jazdy. Niemal każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie. Na rzece Rabie świetnie poczują się wędkarze. Mogą tu polować na spore okazy pstrągów. Znajduje się tu ponadto ogólnodostępne kąpielisko na terenie Górnego i Dolnego Jazu. Miejscowość obfituje również w malowniczo przeprowadzone szlaki turystyczne z całą masą atrakcji.

Największą imprezą organizowaną na terenie Myślenic są „Dni Miasta“. Wydarzenie to odbywa się cyklicznie co rok. Mnóstwo atrakcji czeka zarówno na mieszkańców Myślenic, jak i licznie przybywających letników. W mieście organizowane są również Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne. Organizuje je Towarzystwo Przyjaciół Francji „Ziemia Myślenicka“. Bardzo urozmaicona rzeźba terenu tworzy wspaniały krajobraz okolicy. Można go docenić tylko i wyłącznie w trakcie pieszych i rowerowych wycieczek. Dogodny dojazd do Myślenic stwarza okazję do wypoczynku dla turystów z całej Polski. Miasto jest doskonałym miejscem na to, by zregenerować swoje siły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>