Skarb Bałtyku – Ostrowo

Ostrowo jest maleńką wsią zlokalizowaną w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo. Może tak się zdarzyć, że po raz pierwszy czyta się o tej wsi – nie miała ona szansy na zaistnienie z powodu takiego, że w przeszłości stanowiła część jak nie Jastrzębiej Góry, to następnie Władysławowa. O ile te miejscowości latami pracowały na własną renomę, to Ostrowo w ogóle jest jakby wyrwane z turystycznego kontekstu: mało kto kojarzy wieś z Bałtykiem, prędzej osadza się ją w górach lub nad jeziorami.

Bez wątpienia Ostrowo [info:wikipedia.pl] jest zaskakującym odkryciem. Fakt, że w sąsiedztwie znanych kurortów istnieje taka perełka, wydaje się być aż nieprawdopodobne. Tymczasem wieś jest prawdziwa, a jej królową jest cisza i spokój. Nie ma tutaj żadnych hałaśliwych atrakcji (istnieje szansa, że te atrakcje wcale tutaj nie dotrą). Ostrowo to prawdziwy raj dla uciekinierów od wymysłów współczesnej cywilizacji, a także od wszelakiego typu rozrywek rodzinnych. Daje nam szansę na kontakt z niezwykłą przyrodą. Pobliskie torfowiska stanowią ostoję dla licznych ptaków, w szczególności zagrożonych wyginięciem, można je obserwować z wieży widokowej. We wsi jest wypożyczalnia rowerów, dlatego też z powodzeniem można planować sobie wielogodzinne wyprawy po okolicy.

Piasek na plaży w Ostrowie jest biały, identycznie jak na Plaży Białej w Krynicy Morskiej – jednego z topowych polskich kurortów, który każdego roku jest odwiedzany przez tysiące turystów. Z tą różnicą, że w Ostrowie nie ma takiego przeludnienia. Co prawda, by przedostać się ze wsi na plażę, trzeba zdecydować się na kilometrowy spacer wśród łąk. Nie ma co narzekać, że jest to daleko – nie czuć odległości, gdyż po drodze czas zajmują atrakcje handlowe (pamiątki, przekąski). Tutaj po drodze można podziwiać zwierzęta hodowane przez rolników.

Lokalna baza noclegowa [info:meteor-turystyka] może zaskakiwać – niektóre miejsca wręcz zachwycają, a cenowo nie jest tutaj wcale drogo. Dlatego też Ostrowo to idealne miejsce na wakacje dla uciekinierów od zgiełku i wszelkiego typu hałasu, a także dla osób oszczędnych, które muszą lub chcą się liczyć z każdą wydawaną złotówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>