Unieście – plaża, przystań i noclegi

Dlaczego wiele osób co roku wybiera się wraz z rodziną do Unieścia? Ponieważ morski klimat, szerokie plaże i atrakcje typowe dla nadmorskich miejscowości przyciągają jak magnes. Ponadto ścieżki rowerowe, bliskość Mielna i innych ciekawych miejsc sprawiają, że każdy urlop właśnie tutaj będzie niezapomnianym czasem.

Atrakcje – Unieście

Dużym atutem nadmorskiego Unieścia jest plaża. Jest ona piaszczysta, wyjątkowo szeroka i czysta, zatem czas spędzony na niej to sama przyjemność. Oczywiście na miejscu wydzielone są kąpieliska, z których chętnie korzystają spędzający tam urlop letnicy. Poza nią duże zainteresowanie budzi pobliska przystań. Niewiele osób ma świadomość, że niegdyś była to miejscowość typowo rybacka, a do dziś można tam zobaczyć łodzie i kutry oraz imponujące sieci. Z bliska należy przyjrzeć się niełatwej pracy "ludziom morza". Sporo osób na pewno ucieszy wiadomość, że w porcie często można kupić świeże i wędzone ryby.

Unieście jest miejscowością malowniczą i spokojną, warto właśnie ją wybrać na bazę noclegową, aby odpocząć w ciszy i spokoju, co jest istotne szczególnie wieczorami. W pobliskim Mielnie cała miejscowość przez wakacje tętni życiem między innymi za sprawą dancingów pod gołym niebem odbywających się przy promenadzie (to właśnie 3 – kilometrowym deptakiem najłatwiej pokonać trasę Unieście – Mielno). Będąc w sąsiednim mieście warto zobaczyć tamtejsze pomniki – Jelenia oraz Morsa. Pierwszy z nich postawiono na pamiątkę udanego polowania, drugi natomiast ze względu na fakt, że w mieście co roku odbywa się zjazd morsów – ludzi zażywających morskich kąpieli zimą.

Bogata baza noclegowa Unieścia pozwala na wygodne zakwaterowanie (Unieście – spis) na czas urlopu w obiektach różnego rodzaju: pensjonatach, ośrodkach wczasowych, prywatnych kwaterach, a nawet apartamentach. Noclegi dość znacząco mogą różnić się ceną, jednak najtańsze można znaleźć nawet za 30 złotych. Wypoczynek nie musi wiązać się wyłącznie z plażowaniem czy wycieczką do Mielna. Ciekawą atrakcją może być także wyprawa rowerowa. Można obrać wiele kierunków, jednak najciekawszym wydają się być oddalone o 13 km Gąski. W tej niedużej miejscowości można zwiedzić latarnię morską, którą wyróżnia przede wszystkim wysokość, ma aż 50,2 m. Łatwo więc się domyślić, że widok z jej szczytu jest niesamowity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>