Węgierska Górka – świetna baza do wypadów w Beskid Śląski

Osoby, które mają ochotę na wycieczkę w Beskid Śląski, mogą zdecydować się na krótki urlop w Węgierskiej Górce. To nieduża wieś położona niedaleko Żywca, która położona jest w zasadzie na zboczu Beskidu Śląskiego. Wcale nie musimy decydować się na noclegi w dużych miejscowościach jak Szczyrk czy Brenna, gdzie wręcz roi się od turystów. Osoby, które chcą w spokoju cieszyć się pięknem przyrody, mogą postawić właśnie na Węgierską Górkę [zobacz tutaj]. Beskid Śląski to pasmo Karpat, które częściowo położone jest na terenie Czech. Tutaj znajduje się chociażby szczyt Czantoria Wielka. Jednak to po polskiej stronie Beskidu Śląskiego znajdują się dwa największe szczyty tego pasma, chodzi mianowicie o Skrzyczne (1257 m n.p.m.) i Baranią Górą (1220 m n.p.m.), bez wątpienia podczas urlopu w tych okolicach warto wejść na obie góry. Choćby po to, aby móc rozkoszować się pięknem otaczającej przyrody.

Swoją wspinaczkę warto zacząć od Skrzycznego. Chodzi o wysoki szczyt, który wznosi się w bacznej części pasma Baraniej Góry. Charakterystyczna sylwetka góry oraz znajdujący się na niej maszt nadajnika RTV są odpowiedzialne za to, że góra jest dość łatwo rozpoznawalna. Samo Skrzyczne jest bardzo popularne wśród wielbicieli górskich wędrówek. Warto zaznaczyć, że na stokach góry znajduje się kilkanaście jaskiń szczelinowych. Najciekawsza, największa jest słynna Jaskinia Pajęcza, która obecnie nie jest dostępna (zawalone wejście) – jej korytarze są długie na 61 metrów. Oczywiście Skrzyczne można zdobyć na pieszo. Jednak i te osoby, które nie przepadają za wędrówkami górskimi, nie muszą rezygnować z pięknych widoków, które rozciągają się ze szczytu. Na górę można bez problemu wjechać wyciągiem krzesełkowym ze Szczyrku. Na szczycie Skrzycznego znajduje się boisko, strzelnica, basen dla dzieci itd. Działa także schronisko PTTK. Szczyt Skrzycznego jest chętnie odwiedzany także i przez wszystkie te osoby, które pragną spróbować swoich sił w lotach na paralotni. Przez szczyt prowadzi sporo różnych szlaków, tak rowerowych, jak i pieszych. Planując wycieczkę w Beskid Śląski, warto od razu zarezerwować jakiś nocleg. Aby trafić na aktualne oferty, trzeba wpisać w okienko swojej wyszukiwarki słowa: „noclegi Węgierska Górka”. Tak można szybko znaleźć niezbędne informacje. Baza noclegowa w Węgierskiej Górce jest bardzo rozbudowana. Na pewno nikt nie będzie rozczarowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>