Zakopane – zróżnicowane atrakcje turystyczne

Zakopane to zupełnie wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Jest to miejscowość położona u podnóża Tatr, najwyższych w Polsce gór, więc nic dziwnego, że właściwie o każdej porze roku spotkamy tutaj wielu turystów. Latem jest to idealne miejsce do wysokogórskich wędrówek i aktywnego odpoczynku ponad chmurami. Z kolei zimą warto wybrać się do Zakopanego przede wszystkim na doskonale przygotowaną bazę narciarską – znajdziemy tutaj wyciągi i stoki narciarskie świetnie dopasowane do umiejętności właściwie każdego narciarza. Warto zwrócić uwagę również na to, że znajduje się tutaj atrakcyjna dla każdego baza noclegowa. Warto przyjechać w te okolice także właśnie ze względu na komfortowe noclegi (Meteor). Zakopane to świetne miejsce na pobyt dla każdego turysty – zarówno tego uwielbiającego ekskluzywne warunki w luksusowych hotelach, jak i dla kogoś, kto planuje na wakacyjny pobyt czy ferie zimowe wydać trochę mniej pieniędzy.

Trzeba przyznać, że w Zakopanem znajdziemy przeróżne atrakcje turystyczne. Niewątpliwie największą popularnością cieszą się wysokogórskie wycieczki, które są bardzo chętnie wybierane przez turystów właściwie o każdej porze roku. Trzeba jednak przyznać, że szczególnie zimą może być to dość niebezpieczna aktywność, dlatego czasem warto zajrzeć w bardziej bezpieczne miejsca, z których również możemy podziwiać piękno przyrody. Na pewno warto zajrzeć na Kasprowy Wierch, gdzie możemy dojechać kolejką linową lub wejść pieszo. Godny uwagi jest również popularny wśród turystów Giewont a także inne szczyty, takie jak Nosal. Jeśli planujemy odpoczynek na łonie natury warto wybrać się również do znajdującej się w niewielkiej odległości od Zakopanego Doliny Kościeliskiej czy Doliny Chochołowskiej. Warto zajrzeć również nad Morskie Oko, które znajduje się u podnóża Rysów.

Jeśli zmęczymy się wyprawami w wysokich górach możemy jednak w Zakopanem znaleźć zupełnie inne atrakcje. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na niesamowite zakopiańskie wille, których w tym mieście jest naprawdę mnóstwo. Godne uwagi turystów są także Krupówki, które są bardzo chętnie wybieranym przez nich miejscem, w którym można miło spędzić czas w restauracjach czy pubach. Możemy nabyć tutaj także wiele różnych pamiątek. W Zakopanem znajdziemy także wiele innych miejsc, które na pewno są godne polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>