Garść informacji o znakach BHP

10 sierpnia 2019

Znajdź znaki BHP na www.poniedzialek.pl

W naszym kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimum. Dzisiaj kodeks BHP nakłada wymóg prawidłowego oznaczania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak również przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą postępowania w przypadku pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają bardzo duże znaczenie, zalicza się również instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na najróżniejszych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są również w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków ostrzegawczych , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną wyraźne. W wielu przypadkach powlekane są również materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one zauważalne także po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]