Biżuteria na wiele okazji – kolczyki wiszące

15 maja 2020

Dowiedz się więcej o wiszących kolczykach na www.bizutik.pl

Jeden z najpopularniejszych typów biżuterii to kolczyki. Zakładają je nie tylko kobiety – rosnącym od wielu lat popytem cieszą się również wśród mężczyzn, zwłaszcza tych lubiących styl alternatywny. Nie można jednakże zaprzeczać, że zdecydowana większość tego rodzaju biżuterii projektowana jest z myślą o kobietach. Wyjątkowo olśniewające są szczególnie kolczyki wiszące. Bardziej rzucają się w oczy i tym samym w zdecydowanie wywierają wpływ na to, jak inni odbierają daną kreację. To właśnie dlatego cieszą się ogromną popularnością pośród kobiet w różnym wieku i noszących się w przeróżnych stylach. Znaczne zróżnicowanie wiszących kolczyków ułatwia dopasowanie ich właściwie do dowolnej stylizacji. Jak jednak dobrać wiszące kolczyki najlepsze do danej sytuacji? Na jakie ich aspekty winniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Wiszące kolczyki – weź pod uwagę ich design i długość

Przy wyborze wiszących kolczyków powinno się zwrócić uwagę zwłaszcza na ich długość oraz design – to właśnie te cechy najbardziej wpływają na to, jak ostatecznie jest widziana nasza twarz. Długie kolczyki wiszące (u jubilerów dostaniemy takie o długości nawet 6-7 centymetrów) wydłużają twarz, z kolei te krótsze powodują, że zdaje się być ona okrąglejsza. Tu ogromne znacznie ma również design kolczyków. Wąskie przyczyniają się do wysmuklenia owalu, zaś te bardziej sferyczne – wręcz odwrotnie. W sklepach znajdziemy również kolczyki neutralne, które nie wpływają nazbyt na odbiór kształtu naszej twarzy – tutaj naturalnie powinniśmy wspomnieć m.in. o kolczykach przypominających krople wody.

Nie łącz kolczyków wiszących z ogromnymi naszyjnikami

Szukając kolczyków wiszących odpowiednio dopasowanych do konkretnego stroju należy pamiętać, iż są one bardzo rzucającym się w oczy dodatkiem. W towarzystwie innej wyrazistej biżuterii mogą więc wywołać odczucie pretensjonalności. W związku z tym rekomenduje się wystrzegać się zakładania ich do masywnych zegarków, bransoletek lub wisiorków. Kolczyki wiszące będą natomiast prezentowały się świetnie, gdy w stylizacji będą najmocniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, że prawidłowo dopasujemy je do ubrania, stylizacji włosów i butów.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]