Biżuteria z topazami zawsze w modzie

23 stycznia 2019

Poszukujesz biżuterii z topazami? Odwiedź tę stronę

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, dzięki czemu jest wykorzystywany do wytwarzania wyrobów ściernych. Oprócz tego jest również wymieniany wśród najładniejszych minerałów, zaś jego właściwości od dawna są doceniane przez jubilerów oraz nabywców biżuterii. Może przybierać rozmaite kolory – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych walorów wizualnych.

Kolczyki i inna biżuteria z topazami

Barwa topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym kruszcem. Warto przy tym dodać, że w sklepach znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są także wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i wisiorki, ale jubilerzy wytwarzają też innego typu produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy wydatek około 1000 złotych, podczas gdy za srebrne zapłacimy niekiedy sześciokrotnie niższą sumę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc znaleźć wersje najbardziej odpowiadające danym gustom należy zatem wybrać się do kilku sklepów – zaś to kosztuje sporo wysiłku. Aby takich problemów uniknąć, powinniśmy zdecydować się na zakupy w internecie. Jest to wyjście dużo łatwiejsze, a poza tym wchodząc do sieci możemy również znaleźć kolczyki i wisiorki w okazyjnych cenach.