Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

7 października 2018

Wszystko o okna skrzynkowe producent

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z wiekowymi obiektami. Nierzadko spotkać je możemy w starych kamienicach, starych domkach lub dworkach. Dziś są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w takich budynkach, bo użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Warto jednak zauważyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz chętniej zakładane są również w nowszych obiektach. Szczególnie, że obecne wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko dzielone są na czworo części – te u góry, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i przed laty służyły do wietrzenia wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach wzniesionych przed laty – chociażby chatach ceglanych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, muszą być wyprodukowane z odpowiedniego materiału. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę lub dąb, ale ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się bowiem dużo bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, powietrza oraz skrajnych mrozów.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]