Gdzie używa się płyt z piaskowca?

7 marca 2019

Piaskowiec to jeden z najchętniej wykorzystywanych w architekturze surowców. Nie dzieje się tak oczywiście bez przyczyny – piaskowiec ma bowiem mnóstwo atutów, które sprawiają, że w różnych przypadkach jest odpowiednim wyjściem. Doskonale zdaje egzamin w budowie słupków do płotów lub brodzików. Płyty z piaskowca zwykle wykorzystuje się na ścianach, gdzie znaczenie mają również ich walory estetyczne – minerał ten prezentuje się korzystniej niż mnóstwo innych kamieni, łącząc się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi projektami.

Płyty z piaskowca – solidność

Dopiero wykopany piaskowiec nie należy do najsolidniejszych kamieni, ale jego parametry znacznie polepszają się po zastosowaniu innowacyjnych technik utrwalających. Przez nie staje się także odporniejszy na wodę, co powoduje, że może zostać wykorzystany w fontannach oraz, co najistotniejsze, na elewacjach. Warto także dodać, że płyty z piaskowca będą o wiele solidniejsze, jeśli zakonserwujemy je żywicą – umożliwi to uzyskanie wyższej wodoodporności.

Wizualne zalety płyt z piaskowca

Płyty z piaskowca, jak już wspomnieliśmy, są też cenione ze względu na ich walory wizualne. Według wielu kupujących, piaskowiec jest zaliczany do najlepiej się prezentujących minerałów, a upływ czasu rzutuje na niego wyłącznie korzystnie – piaskowiec po latach użytkowania staje się znacznie ciekawszy. Właśnie dlatego płyty z piaskowca są chętnie wykorzystywane zarówno na dworze, jak w pomieszczeniach.