Kątowniki nierdzewne – zastosowanie

9 lipca 2021

Dowiedz się więcej o kątownikach nierdzewnych.

Kątowniki to jedne z najistotniejszych produktów metalurgicznych. Mają wiele zastosowań – spotyka się je na placach budów, podczas prac konserwatorskich czy w piwnicach entuzjastów prac ręcznych. Aby jednak spełniły konkretne potrzeby, powinny być solidne oraz dość lekkie. Te parametry powodują, iż konstrukcja wykonana z kątowników będzie stabilna i bez problemu zniesie wszystkie wstrząsy. Jak zatem rozpoznać, czy dany produkt będzie właściwy? Gdzie możemy ich użyć?

Kątowniki nierdzewne gwarantują bezpieczeństwo

Najbardziej cenionym surowcem do produkcji kątowników okazuje się stal nierdzewna. Dlaczego najlepiej wybrać akurat kątowniki nierdzewne? W szczególności z uwagi na wytrzymałość cechującą ten stop – posłużą więcej od elementów wyprodukowanych z innych stali. Dzieje się tak dlatego, iż nie korodują, zatem nawet po dziesięcioleciach zachowują swoje właściwości. Kątowniki nierdzewne cechują się również niewielką rozszerzalnością pod wpływem temperatury, co podnosi komfort ich używania podczas upałów i chłodów.

Zastosowania kątowników nierdzewnych

Kątowniki nierdzewne są naprawdę użyteczne. Stosuje się je w budownictwie, gdzie stanowią kluczowy element drzwi i balustrad. Kształtowniki oraz kątowniki nierdzewne są też używane do wyrobu wsporników elewacji. Oprócz tego ze względu na fakt, że są solidne, stosuje się je przy budowaniu scen lub masztów, a poza tym szkieletów dużych namiotów. Specjalne kątowniki możemy też stosować do podwieszania półek – stworzone do tego produkty nierzadko posiadają ciekawe ozdobniki.

Kontakt z firmą:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]