Nowoczesne okna drewniane

19 maja 2019

Chcesz nabyć okna drewniane? Wejdź na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez wieki były najczęściej stosowanym rodzajem okien. Później zostały zastąpione przez modele wyprodukowane z PCV, ale obecnie na powrót doceniamy ich atuty. Odpowiednio zrobione oraz konserwowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć co najmniej tyle lat co okna z PCV, zaś ich kupno pochłonie podobną sumę. Oprócz tego w niektórych sytuacjach ich wykorzystanie będzie niezbędne – niekiedy zwyczajnie nie możemy zdecydować się na któryś z nowszych typów. W jakich przypadkach zatem należy je wybrać? Z czego są wykonywane?

Z czego wykonuje się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są jedynie z niektórych gatunków drewna. W dzisiejszych czasach najczęściej stosuje się sosnę, jesion, a także dąb. Z uwagi na odporność na wodę i słońce, wytwórcy stolarki okiennej nierzadko wybierają drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są trochę droższe, jednak należy zdać sobie sprawę, iż potrzebują mniej intensywnych konserwacji oraz lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości osób ich zaletą jest także to, że często prezentują się bardziej interesująco niż modele wykonane z krajowych gatunków drewna.

Kiedy zdecydować się na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki produktów plastikowych – są od nich mniej kosztowne, a sprawują doskonale. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są też wykorzystywane podczas remontów zabytkowych posesji. Użycie pozostałych surowców będzie bowiem skutkować problemami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się nawet wysokimi mandatami.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]