Nowoczesne projekty domów

2 września 2018

Chcesz zobaczyć, kto sporządza nowoczesne projekty domów? Koniecznie zajrzyj na http://bit.ly/2d7o5AK

Budowlane style z lat dziewięćdziesiątych XX stulecia stopniowo tracą entuzjastów, a zamiast nich możemy zaobserwować zdecydowanie bardziej innowacyjne projekty. Mimo, że mnóstwo budynków buduje się nadal w oparciu o konspekty rodem z poprzedniej dekady, to wiele osób decyduje się na nowoczesne projekty domów – jakimi cechami zatem się wyróżniają? Gdzie szukać przyczyn zainteresowania nimi? Dlaczego warto na wybrać któryś z nich?

Inspiracje nowoczesnych projektów domów

Nowoczesne projekty domów powstają pod wpływem różnych trendów. Wielu projektantów nie ukrywa wpływu XX-wiecznych twórców działających w krajach germańskich. Jeśli przyjrzymy się wielu młodszym realizacjom, znajdziemy wpływy prac architektów związanych z Bauhausem lub podobnymi prądami.

Po czym odróżnić nowoczesne projekty domów?

Najważniejszą cechą współczesnej architektury jest korzystanie z niewielu środków oraz niechęć do zbyt dużej ilości detali. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na kształcie i tylko on nadaje budynkowi określony styl. Dużą uwagę zwraca się także na materiały – najchętniej wykorzystuje się zwykły beton, spore szyby oraz drewno.

Gdzie sprawdzą się nowoczesne projekty domów?

Wbrew pozorom, nowoczesne projekty domów sprawdzą się nie tylko w zorganizowanych dzielnicach willowych. Wyłącznie inwencja architekta decyduje o tym, czy konkretny budynek będzie nawiązywał do wyglądu okolicy. Warto przemyśleć rodzaj dominującej tam architektury i spróbować włączyć do projektu niektóre z występujących najczęściej dodatków.

Kontakt z firmą:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]