Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

23 lipca 2019

Kup podpory stropowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy wykonywane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz imponującą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]