Pokrycia dachowe z blachy – zalety i oferta polskiego producenta

21 marca 2023

Zapoznaj się z ofertą producenta pokryć dachowych.

Stosowane przez dekady standardowe dachówki betonowe i ceramiczne znowu wypierane są z rynku przez pokrycia dachowe wykonane z blachy. Liczne atuty tych drugich przyczyniły się do tego, iż są one świetnym rozwiązaniem nie tylko dla finalnego odbiorcy, ale też dla inwestorów.

Prosta instalacja i możliwość dopasowania do dowolnej konstrukcji dachu – pokrycia dachowe z blachy

Blachodachówki zdobywają rynek produktów budowlanych z kilku względów. Przede wszystkim są dużo lżejsze niż dachówki ceramiczne, co nakłada mniejszy ciężar na konstrukcję dachui jednocześnie ułatwia transport oraz wyładunek tych modułów. Kształt profilu nowoczesnych pokryć dachowych powoduje, iż ich instalacja jest nie tylko nieskomplikowana, ale i mniej czasochłonna w porównaniu do montażu dachówek ceramicznych, które są o wiele mniejsze, przez co ich perfekcyjne ułożenie zabiera na ogół dużo więcej czasu. Kolejną istotną zaletą pokryć dachowych z blachy jest możliwość dopasowania ich do generalnie każdej, również niezmiernie skomplikowanej, konstrukcji dachu, bowiem blachodachówkę da się bez trudu przyciąć na wymiar. Ten typ pokryć dachowych bardzo dobrze się prezentuje zarówno w minimalistycznym budownictwie, jak i wspaniale pasuje do starych obiektów, tym bardziej, że bardzo przypomina na pierwszy rzut oka dachówki ceramiczne. Blachodachówki cechują się też lepszą szczelnością. Oprócz tego łatwo je czyścić. W zasadzie wystarczy do tego odpowiednio delikatna szczoteczka i zmycie wodą, natomiast w razie silnych zabrudzeń przyda się preparat do mycia pokryć powlekanych.

Regamet – polski producent blachodachówki

Żeby nabyć pokrycia dachowe dobrej klasy nie musisz daleko się rozglądać. Na rodzimym rynku od trzech dekad działa przedsiębiorstwo Regamet, w ofercie którego znajduje się ogromny wybór blachodachówek, paneli dachowych oraz blach trapezowych. Materiały te można dostać w stacjonarnych punktach handlowych firmy, zlokalizowanych w obrębie czterech województw Polski południowo-wschodniej: świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Chlubą firmy REGAMET są produkty z powłoką PRO (Exelent i Purtext Strong 300), charakteryzujące się ogromną odpornością na korozję, powstawanie rys, a także uszkodzenia mechaniczne. Regamet stawia na wszechstronną obsługę klienta, więc nie licząc swoich produktów dostarcza również akcesoria dachowe (między innymi systemy rynnowe czy włazy dachowe), a także dachówki ceramiczne i betonowe innych cenionych marek.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08