Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

6 maja 2022

Jeśli chcesz zamówić domy góralskie, koniecznie wejdź na domygoralskie.com/realizacje.html.

Drewniana zabudowa przez lata była zastępowana przez domy ceglane. Dziś jednak zauważyć możemy fakt, iż ich popularność stopniowo rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane posiadają wszak mnóstwo plusów. Najważniejszym okazuje się niewątpliwie wygląd – dopasowują się zarówno do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne okazuje się też to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są budowane wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno może również pochłaniać promieniowanie wydzielane przez telewizory i oczyszczać powietrze, co sprawia, iż ich mieszkańcy lepiej sypiają oraz chronią układ oddechowy.

Rodzaje projektów domów góralskich

Najczęściej wybieranym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna budynki przypominające tatrzańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, zaś styl ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – na przykład elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić również, kiedy chcemy wybudować je poza Tatrami.

Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, według którego jest wybudowany. Dlatego decydując się na takie wyjście, dobrze sprawdzić dotychczasowe realizacje twórcy i przeczytać, co myślą o nim wcześniejsi kontrahenci. Istotne jest, aby w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – przez to zyskamy gwarancję, iż nasze zamówienie zostanie dobrze zrealizowane i spełni nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach dobrze też dowiedzieć się, czy architekt współpracuje z firmą, która wzniesie obiekt – w ten sposób wszystko przebiegnie prędzej.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]