Wynajem szalunków – dobre strony

20 września 2019

Wynajem szalunków Kraków - na tej stronie dowiesz się więcej o rewelacyjnej ofercie

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować też konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na wysokie koszty nie wszystkie ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Jeśli będą potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

W jakich sytuacjach wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o wygodzie, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować spore koszty.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie również obsługa kontrahenta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest czas startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wahania się dobrze z kolei skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa myślą dotychczasowi kontrahenci.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]