Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

13 października 2020

Jeśli szukasz filtrów hepa h13, koniecznie sprawdź https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedno z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie słychać kolejne powiadomienia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, w których utrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo istotne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry dokładne minipleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w biurach, domach lub obiektach użyteczności publicznej wspaniale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą również większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, roztocza bądź spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która charakteryzuje się ogromną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, iż filtry te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w wielu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się spełnić wyśrubowane normy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a trwała rama, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia sprawną filtrację w ekstremalnych warunkach (aż do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe normy sterylności powietrza, np. w przemyśle energetycznym.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Kontakt z firmą:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46