kosmetyki do makijażu twarzy

Kosmetyki do makijażu twarzy – jak je prawidłowo stosować?

2 października 2021

By wykonać podstawowy makijaż twarzy, warto zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w kilka produktów. Wstępnie na wcześniej umytą skórę nakładamy bazę pod makijaż. W zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się na bazę wygładzającą pory, rozświetlającą lub matującą produktów rozświetlających, wygładzających pory czy matujących. Co ważne, użycie bazy pod makijaż umożliwia również przedłużenie trwałości makijażu.

Kolejno aplikujemy warstwę podkładu, który dostosowujemy do potrzeb skóry. Podkłady pod makijaż dzielimy na te o dokładnie kryjącej bądź lekkiej konsystencji oraz na rozświetlające i matujące.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, należy utrwalić go pudrem. Rozróżnia się pudry do twarzy matujące i utrwalające, a także pudry lekko rozświetlające, które na pewno spełnią oczekiwania posiadaczek suchej cery. W sprzedaży można znaleźć puder między innymi w kompakcie bądź w formie sypkiej.

Funkcją korektorów do twarzy jest zamaskowanie cieni pod oczami oraz niedoskonałości skóry. Zależnie od preferencji możemy wybrać te krzepnące i dokładnie kryjące bądź te o konsystencji kremu, które posiadają właściwości nawilżające. Utrwalamy je zwykle za pomocą pudrów rozświetlających, nakładanych zwilżoną gąbką czy też pędzelkiem. A te o gęstej konsystencji, które służą do ukrywania mankamentów cery, aplikuje się je punktowo opuszkiem palca bądź niewielkim pędzelkiem.

Po wyrównaniu kolorytu skóry twarzy oraz jej przypudrowaniu, warto ją wymodelować. Stosuje się do tego bronzery do twarzy. Dzielimy je na produkty do konturowania, które są zwykle matowe i mają nieco szarawą barwę oraz na produkty do ocieplania cery, mające błyszczące cząsteczki.

Pudry rozświetlające należy rozprowadzać na czubki kości policzkowych. Sprawiają one, że twarz wygląda naturalnie, a przy tym pozwalają na skrycie oznak zmęczenia.

Żeby cera emanowała wigorem, wypada wybrać róże do policzków. Ich odcień należy poprawnie dobrać do barwy karnacji – wybrać chłodny lub ciepły. Jeżeli zaś masz problem z zauważalnymi naczynkami albo generalnie z zaczerwienioną cerą, to warto wybrać odcienie pomarańczu, które maskują różowe tony skóry.

Jeżeli chcesz, żeby makijaż wyglądał świeżo przez cały dzień, warto użyć utrwalaczy makijażu. Do wyboru są takie o własnościach bardziej rozświetlających, czyli nadające cerze blasku, albo łagodnie matujących, które przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet ze skórą tłustą lub mieszaną. Utrwalacze to produkty w postaci sprayu.

Nałożenie podstawowego makijażu nie jest skomplikowane i potrzeba do tego zaledwie paru ogólnodostępnych produktów. Należy aczkolwiek pamiętać, aby dobrze dobrać je do naszej cery oraz typu urody.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]