automatyczne księgowanie faktur

Automatyczna obsługa należności przy użyciu aplikacji Flobo

19 marca 2022

Prowadzący własne firmy cały czas poszukują narzędzi, które pozwolą im w łatwy sposób obniżyć koszty działalności, a równocześnie zredukować czas zarezerwowany na obsługę uciążliwych procesów wewnętrznych. Polska aplikacja Flobo, która jest jedną z niewielu na naszym rynku aplikacji z rodzaju Finance Automation, umożliwia nie tylko zautomatyzowanie procesów księgowania przelewów, ale także obsługuje windykację opóźnionych należności.

Automatyczne księgowanie przelewów poprzez połączenie z usługą mass collect

Automatyczna obsługa należności za pośrednictwem Flobo możliwa jest na skutek integracji tego narzędzia z programem finansowo–księgowym i rachunkiem bankowym przedsiębiorstwa. Flobo zbiera dane o wydanych fakturach, a następnie śledzi czy pojawiły się wpłaty od klientów. Połączenie z usługą mass collect banku, w którym przedsiębiorstwo ma rachunek, pozwala aplikacji na identyfikację konkretnych płatników, gdyż każdy z nich ma przypisany indywidualny numer rachunku bankowego, na który wpłaca należność. Automatyczne księgowanie przelewów uwalnia przedsiębiorcę z męczącego obowiązku ręcznego księgowania płatności, co pozwala na wykorzystanie zaoszczędzonego czasu na realizację innych istotnych dla powodzenia firmy działań. Robot Flobo do automatycznej księgowości spełni potrzeby nie tylko ogromnych podmiotów, ale również i tych niewielkich, które w miesiącu wystawiają mniej więcej stu dokumentów księgowych. Flobo posiada jeszcze jedną praktyczną funkcję, nadzwyczaj pomocną tym przedsiębiorcom, którzy regularnie napotykają problemy z nieterminowymi klientami – to opcja automatycznej windykacji należności.

W jakich firmach sprawdzi się Flobo – aplikacja do obsługi należności

Nie jesteś przekonany czy aplikacja Flobo to praktyczne rozwiązanie dla przedsiębiorstwa, które prowadzisz? Flobo dostarcza kilka typów automatyzacji procesów obsługi należności, wśród których odnajdziesz tę, która perfekcyjnie zaspokoi Twoje oczekiwania. Ten robot bez trudu księguje należności abonamentowe, zatem znakomicie sprawdzi się w szkołach językowych czy niepublicznych, a więc wszędzie tam, gdzie wpłaca się czesne. Flobo przyda się także hotelom, pensjonatom, a nawet biurom turystycznym – aplikacja obsłuży wpłaty od klientów, zarówno te jednorazowe, jak i realizowane w uzgodnionych transzach. A co z podmiotami świadczącym rozmaite usługi? Gdy pomiot za wykonanie usługi pobiera płatności z góry, Flobo będzie sprawdzać wpłaty do klientów i przekazywać do realizacji wyłącznie opłacone zlecenia.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]