Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

14 kwietnia 2021

Skieruj się na www.kantor.pl i zakończ poszukiwania internetowego kantoru!

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w pobliskim banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednakże w szybko przeobrażającym się świecie, klienci chcą wymieniać obcą walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Atuty kantoru online

Działanie kantoru online jest równie proste jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z poprzedniego dnia. Kolejnym i nadzwyczaj znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka pomocniczych usług stosowanych przez użytkowników, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wtedy, gdy podany przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) lub w określonym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie autonomię w zarządzaniu funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób doceniających komfort oraz znaczną niezależność w rozporządzaniu własnymi środkami finansowymi. Używają ich również osoby zatrudnione czy też uczące się za granicą oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Kontakt z firmą:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]