Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

10 września 2021

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, mieszkaniowy, gotówkowy oraz ratalny. Dzięki konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.