Kredyt we frankach – pomoc prawna dla frankowiczów

22 lutego 2020

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankachszwajcarskich czy też polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Ponadto są to również postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, zwrot gotówki bądź unieważnienie umów.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, m.in. z Getin Noble Bank, mBank, Bank Millennium oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, by pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przestudiowania wymagają też inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w przygotowywaniu różnego rodzaju dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, reklamacji, pozwu i innych.

Kredyt we frankach – pozew przeciwko bankowi

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.