złoto w sztabkach

Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

25 października 2023

Odkładanie pieniędzy na koncie bankowym bądź deponowanie ich na lokacie nie jest dzisiaj tak korzystne jak jeszcze dziesięć lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale też i większe zrozumienie, że nie inwestowane środki dają zysku spowodowały, iż szukamy metod, które pomogą naszym oszczędnościom dawać za jakiś czas dodatkowy przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe grono sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Sztabki złota to inwestycja na długie lata

Na początku należy wyraźnie zaakcentować, że lokata środków w złote sztabki to inwestycja na długie lata. Złoto przeważnie opiera się mniejszym i większym wahaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność gospodarcza i polityczna nieraz podnosi jego cenę. Owszem, można odnotować wahania w jego wartości, jednak analizując jej historyczny wykres łatwo można zauważyć, iż z biegiem ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego metalu dostępna na rynku ogólnie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako uniwersalna waluta, obecnie jest stosowany w elektronice, przemyśle chemicznym oraz medycynie, jak również – w dalszym ciągu na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego metalu użytego m.in. do produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do telewizorów czy też odtwarzacze CD) jest często nierentowny, wobec tego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, iż w przyszłości ta tendencja się nie odwróci.

Złote sztabki – odlewane w różnorodnych wagach

Słuchając o inwestycji finansów w złote sztaby gros inwestorów z miejsca uzna, że to nie dla nich, przez wysoki koszt. Jednak złote sztabki produkuje się w różnorodnych wagach, więc zasadniczo każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 5 g. Takie drobne sztabki są wręcz doskonałym pomysłem na upominek. Więksi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał chętnie nabywają cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, a nawet 1000 g. Warto jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupimy złoto po zauważalnie niższej cenie. Po drugie, nie można podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Dlatego warto kupować sztabki złota o różnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na mniejsze sztabki o wadze 1 g.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]