Chcesz poznać techniki malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

22 lipca 2023

Skieruj się tutaj, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta kursu akwareli.

Malowanie akwarelami jest popularną metodą twórczego wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym świetnym, żeby czuć z tego uciechę na co dzień. Dla wielu ludzi jest to wszak zaledwie sposób na relaks po trudnym dniu lub pasja i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednakże jeśli pragniesz malować coraz lepiej, zalecamy postawić na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – nie tylko dla początkujących artystów

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Efekt końcowy zdaje się bardzo przyjemny i banalny do uzyskania, lecz jest wynikiem kilku czynników, o których początkujący twórca zazwyczaj nic nie wie. Ogromny udział w samym procesie tworzenia ma też przypadek – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet osoby od lat wyrobione w tej technice nigdy nie są pewne tego, że malunek zawsze będzie w stu procentach taka, jak chciały. Kurs akwareli to idealne miejsce, żeby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie potrzebną podstawową wiedzę niezbędną do rozwinięcia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu chętnie widziany, obojętnie, czy podjął już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym typem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć starannie objaśniają właściwości tych farb, rozległe spektrum technik ich używania oraz rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny wygląd pracy.

Atuty uczestnictwa w kursie malarstwa akwarelami

W czasach powszechności internetu nietrudno znaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować akwarelami. Jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie akwareli pod okiem profesjonalnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej nauce technik artystycznych istotne są wytyczne, które kursanci słyszą od nauczycieli w trakcie pracy. Te korekty pozwalają sprawniej rozwijać umiejętności, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, że dany efekt nie wyszedł tak jak planował. Ponadto nauka w grupie ludzi o pokrewnych zainteresowaniach formuje przyjacielską atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w zachęcaniu do ciągłego doskonalenia umiejętności. Uczestnictwo w merytorycznej analizie ilustracji innych kursantów, umożliwia później rzetelnie ocenić osobiste prace już ukończeniu kursu.

Kontakt z firmą:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]