Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

22 grudnia 2022

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie kursu Adobe Photoshop? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się poznać znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można wykorzystać?

Jest wiele programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo że został opracowany jako narzędzie do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się głównym softwarem artystów oraz game devów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak między innymi GIMP, Corel Painter czy Krita, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane gwaszem, akwarelami lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Malarstwo cyfrowe – kurs z udziałem instruktora

Właściwie uczenie się malarstwa komputerowego toczy się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samemu, lecz żeby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszelkie opcje oprogramowania i niezbędne techniki używania pędzli, radzimy wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą kursu.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]