Kurs rysunku architektonicznego – gdy marzysz o studiach na architekturze

26 lipca 2022

Oferta kursu rysunku architektonicznego w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ sporo elementów – przede wszystkim fakt, że są to nadzwyczaj interesujące studia oraz perspektywa wysokiej pensji i angażującej pracy po ich zakończeniu. Żeby dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko udowodnić się wiedzę odnośnie najważniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale także umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami warto przejść kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest skierowany do osób posiadających co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom praktyczne wiadomości dotyczące perspektywy i kompozycji, a także architektonicznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W toku kursu przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a prowadzący wspomaga ich w stworzeniu pracy, która zostanie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko lekcje rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko nauka rysunku, ale także porady profesjonalistów pomagające przygotować się należycie do egzaminów – m.in. na temat tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie lub za granicą). Uczniowie mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego dowiedzą się, czego mogą oczekiwać w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim uczniom zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się niezastąpiona na egzaminie i w toku studiów.

Kontakt z firmą:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]