
Rozwój motoryczny i emocjonalny niemowląt – zajęcia sensoryczne
18 sierpnia 2020Dla niemowlęcia zabawa to nie tylko przyjemność – należycie pokierowana może stymulować ich zdolności. Opiekuni, pragnący rozwijać zdolności poznawcze swoich pociech, powinni zapisać swoje dzieci na zajęcia baby sensory.
Zajęcia sensoryczne – pobudzanie umiejętności poznawczych oraz motorycznych malucha
Zajęcia sensoryczne to zabawy dla niemowląt, a więc dzieci do trzynastego miesiąca życia. Okres ten jest szczególnie istotny dla dziecka, ponieważ zachodzi wówczas jego niezwykle silny rozwój fizyczny oraz psychiczny. W wyniku doświadczeń sensorycznych w tkance mózgu niemowlęcia powstają w tym okresie miliony kolejnych połączeń między neuronami. W związku z tym warto zapewnić o znaczną liczbę interesujących wrażeń, które wpłyną pozytywnie na rozkwit niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla najmłodszych organizowane są w dwóch przedziałach wiekowych – dla dzieci do szóstego miesiąca i tych powyżej siódmego miesiąca życia. Ze względu na fakt, że organizowane są dla niemowląt, trwają niecałe 60 minut, które dzielone są na cykle zabawy i wypoczynku. W trakcie zajęć dzieci angażowane są w różne aktywności, które pobudzają ich rozwój psychiczny oraz zdolności komunikacji i motoryczne.
Kreatywne zajęcia muzyczne dla najmłodszych
Dźwięki są jednym z najkorzystniej oddziałujących na rozwój dziecka bodźców. Za sprawą gry na rozmaitych instrumentach, tak kilkuletnie, jak i małe dzieci, kształtują zdolność rozumienia piękna oraz imaginację, uczą się również rytmu. Kontakt z muzyką w pierwszych latach życia kształtuje umiejętności poznawcze maluchów, co w rezultacie może być przyczyną szybszego opanowania reguł matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to też świetna zabawa z gromadą równolatków. Pod okiem doświadczonego w pracy z maluchami instrumentalisty, dzieci nauczą się, iż dźwięki można tworzyć także z wykorzystaniem różnorodnych rzeczy. W czasie zajęć muzycznych wyzwalane są dźwięki na niskim poziomie głośności..