Gdzie wybrać się na skitury?

22 lipca 2021

Jeżeli ciekawi Cię dobra oferta skitur, skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam zazwyczaj jedynie po to, aby spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury , czyli wyprawa po górach na nartach

Od kilkunastu lat turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwykłym relaksem w góralskiej chacie i przelotnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich uroków w trakcie dość wyczerpujących, a zarazem dających dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona jedynie dla obytych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów tras, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich butów i nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie wyśmienicie poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni tylko do wypraw odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa będzie dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym zakresie pomoc od instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]