Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

21 września 2022

Kliknij tutaj, jeśli interesuje Cię korzystna oferta kursu górskiego.

Góry są niesamowite, ale też niebezpieczne. W zasadzie co parę tygodni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze tysiącami napływają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, w mediach słyszymy o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez właściwego przygotowania porwały się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Dlatego pasjonatom wysokich gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w górach w niedużych grupach

Najlepszą drogą, żeby posiąść potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu pod okiem specjalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które okazują się potrzebne w przypadku przeróżnych nieszczęśliwych zdarzeń. Szkolenie omawia także zasady prawidłowego postępowania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w niewielkich grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 5-6 osób. W ten sposób zdobywanie umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni efektywnie opanować fundamentalną wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]