Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

23 kwietnia 2022

Sprawdź informacje o aktywnych wyprawach.

Rozróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy każdy dzień urlopu muszą zaplanować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego wcześniej jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują ciekawe oferty wypraw dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie długoterminowych znajomości – wyprawy dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych to rzetelnie zorganizowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną zobaczyć rozmaite zakątki świata i naszego kraju od całkowicie nowej strony. Plan takich wypraw jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie dozna z pozycji komfortowego fotela na balkonie wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących wrażeń to dodatkowo wspaniała sposobność, by zdobyć kolejne umiejętności, bowiem w szeregu przypadków łączy się ze instruktażami potrzebnymi do poznania reguł przetrwania na danym obszarze. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują procedury survivalu, a także tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. podczas lawiny. Trzeba również podkreślić, że taka wycieczka w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wycieczkach zwiedzisz egzotyczne rejony

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z odpowiednią kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade również w czasie wyprawy w Himalaje czy do Namibii.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]