Co zrobi Twojej stronie filtr od Google

22 listopada 2018

Co to są filtry Google?

Google dysponuje swoimi sposobami na ukaranie webmasterów, którzy stosują nieuczciwe praktyki. Nakłada filtry ręczne i automatyczne na witryny, które nie stosują się do opracowanych przez firmę zasad pozycjonowania stron. Filtry ręczne nakładane są przez pracowników Google, filtry algorytmiczne bezpośrednio przez algorytm. Nakładane są one za stosowanie w pozycjonowaniu niedozwolonych metod.

Wpływ filtrów Google na pozycję w wynikach wyszukiwania

Co spotyka strony, na które zostały nałożone filtry i bany Google? Przeważnie odnotowują spadek w wynikach wyszukiwania. Czasami strony, które dopuściły się wyraźnych przewinień zupełnie są usuwane z ich wyników. Za drobne przekroczenia webmasterzy karani są obniżeniem wyników wyszukiwania o kilka bądź kilkadziesiąt pozycji lub niepozwoleniem na osiągnięcie wysokich wyników. Bywa, że zostaje nałożony filtr, który sprawia, że treść strony nie będzie indeksowana przez roboty. Możemy się spotkać z filtrami w Google za nienaturalne linki lub za powtarzanie treści. Surowo karany jest przez Google cloaking, czyli wyświetlanie odmiennych stron dla użytkowników i robotów Google.
Najskuteczniejszym sposobem , aby uniknąć filtrów Google jest po prostu pamiętanie o standardach, wytyczonych przez Google.