Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

22 stycznia 2019

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona popularna wśród użytkowników sieci. Lecz co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Na czym polega optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na wielkość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się popularniejszy. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.