model 3D, wirtualny spacer VR

Wirtualny spacer i wnętrza 3D – podnieś widoczność firmy w Mapach Google

19 października 2020

Wnętrza 3D to doskonały sposób na przedstawienie potencjalnym klientom naszego biura, powierzchni usługowej czy nieruchomości, z których zamierzają korzystać. Dla sporej ilości klientów opcja zobaczenia danego pomieszczenia przed podpisaniem umowy jest niezwykle istotna, a my udostępniając taki wirtualny spacer z modelem 3D, ułatwimy im podjęcie korzystnej dla nas decyzji. Czym zatem są wirtualne spacery oraz modele 3D? Jak można wykorzystać taką wizualizację w biznesie i dlaczego powinno się to robić? Odpowiedź na te pytania przedstawiamy poniżej.

Jakie zastosowanie ma wirtualny spacer z wnętrzami 3D?

Wnętrza 3D to opracowany na podstawie sporej ilości fotografii model 3D naszej nieruchomości, na którzy patrzymy niczym na “domek dla lalek”. W tego rodzaju modelu widoczny jest układ poszczególnych wnętrz, a my możemy go przybliżać, przesuwać i zawężać widok do wybranych pomieszczeń. Model udostępnia się klientom w postaci interaktywnej, dzięki temu mają oni wgląd do całej bryły budynku oraz do wnętrz 3D. Nie licząc wykonania samego modelu wnętrza 3D, możemy także zamówić interaktywną wersję ze spacerem wirtualnym. To najpopularniejszy wariant. Polega on na tym, iż oprócz oglądania wyłącznie modelu 3D wnętrza, np. biura firmy lub hotelu, jesteśmy w stanie przejść za jednym kliknięciem do wybranego pomieszczenia, a potem zacząć jego zwiedzanie od środka. Wirtualny spacer 3D daje możliwość także przechodzić do innych pomieszczeń zupełnie jak w rzeczywistym życiu.

Model 3D w biznesie – gdzie je udostępnić?

Za pomocą modeli 3D z wirtualnym spacerem jesteśmy w stanie szczegółowo zademonstrować odbiorcom konkretny budynek i jego pomieszczenia. Taką formę promocji można użyć do prezentacji restauracji, pracowni albo hotelu, jak również w prosty sposób pokazać dużemu gronu zainteresowanych wygląd naszego zakładu pracy “od środka”. Wnętrza 3D możemy również wykorzystać, w trakcie sprzedaży domu, by potencjalni nabywcy mieli możliwość szczegółowo przyjrzeć się nieruchomości.

Modele 3D wraz ze spacerem wirtualnym powinno się zamówić z wielu powodów. Pierwszy z nich to sposobność umieszczania ich na naszej stronie internetowej, w Mapach Google czy dodanie ich do wielu pomocnych miejsc. Wirtualny spacer z modelem 3D pozwala skuteczniej przekonać klientado skorzystania z naszych usług. Osoby, które poznają dokładnie nasze przedsiębiorstwo obdarzą je dużo większym zaufaniem i odbiorą jako profesjonalną markę. Jest to także bardzo dobra metoda na wyróżnienie się na tle konkurencji, ponieważ aktualnie – pomimo powszechnej dostępności tej technologii – większość firm z niej nie korzysta. Model wnętrza 3D można uzyskać w łatwy sposób — wystarczy zlecić jego opracowanie doświadczonemu fotografowi.

Kontakt z firmą:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]