Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

19 października 2019

Wyprawy - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl/wyprawy/

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemy może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele podróży

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jakkolwiek z uwagi na wysoki stopień trudności i duże koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy organizują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]