Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

11 lipca 2021

Więcej na temat Dolomity trekking na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Miłośnicy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Zdecydowanie są one oszałamiające, lecz osoby, które chętnie praktykują ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną przeżyć jeszcze raz podekscytowanie płynące z wypraw po mało znanym obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, jeżeli można zachwycać się cudownym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne baszt skalnych, ostrych grani oraz turni

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą ilością skalistych grani, baszt skalnych oraz stromych turni, które w ciągu dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najurodziwszych masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie świata!), nic zatem dziwnego, iż ponad dekadę temu dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj spadziste stoki, wyznaczono w nich również wiele łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

W Dolomitach spędzisz również w atrakcyjny sposób zimowe miesiące

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu zapewne zachwyci przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach turystycznych, które są wyposażone w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram wypraw tego typu jest tak opracowany, by członkowie grupy przeszli szkolenie z reguł asekuracji, jak również metod poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo forsowna, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie zapamięta ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także ciekawie zimowe miesiące, przemierzając mało strome obszary na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na Tofany czy grupę Dolomiti di Sesto.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]