Kajaki mają konkurenta! To rafting Dunajcem

13 kwietnia 2020

Odpoczynek na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju znany od ponad stu lat i wciąż znajduje nowych miłośników. W ostatnich latach doczekał się jednakże poważnego rywala. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on dużo większych wrażeń niż spływ, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami niedostępnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Żeby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i lubić aktywne, także nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą bowiem do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów Polski, a nawet Europy. Rafting po Dunajcu to też wspaniała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak obfitujący w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.