Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

27 stycznia 2023

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wycieczek trekkingowych? Nie wahaj się! Zajrzyj na http://bit.ly/2Rtp5ne.

Górskie wyprawy mają rozmaite postaci. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi trud dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci klasyfikują 3 stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla uczestników z najlepszą sprawnością, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także Karpaty Wschodnie. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]