Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

13 lutego 2020

Zainteresowany trekkingi Himalaje? Skieruj się tutaj

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to wiele czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Trudności powoduje też sama organizacja podróży – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum rzadko postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bo nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]