Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

7 marca 2019

Poszukujesz jedynej w swoim rodzaju oferty trekkingów? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy przede wszystkim z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są najczęściej specjalistyczne umiejętności – w wielu pasmach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli oczywiście posiada odpowiednie akcesoria, tj. kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się również pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W których górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo trudnym obszarze, a to powoduje, że niezbędne stają się narzędzia umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, które gwarantują stabilizację nawet na oblodzonych trasach – a na wielu szczytach spotkać je możemy także podczas upałów. Na stromych podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne będą odpowiednie umiejętności – z tego powodu niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie przejść szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie i na świecie

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na Ziemi, a te zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – krajowi górołazy często wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w gronie fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach Broad Peak i K2.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]