Kilimandżaro wyprawa

Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

26 stycznia 2022

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja dużej części turystów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Niezapomnianych doznań na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów wabią w głównej mierze sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, znikające już lodowce, jak również niesamowite widoki. Masyw tworzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto również zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby ochroni również odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających insekty oraz korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, żeby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]