Wyprawy w góry i ich wielka popularność

25 września 2018

Niepowtarzalna oferta wypraw znajduje się na tej stronie

Bardzo dużo osób spędza swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak przestaje być to wystarczające. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od Polski miejscach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Obecnie przed zwolennikami górskich wędrówek otworem stoją tak polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale także najwyższe wzniesienia Azji, Afryki oraz Meksyku. Bez wątpienia dużym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji mnóstwo upraszcza, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest kondycja, która pozwoli nam wytrzymać wielogodzinną wędrówkę z niezwykle ciężkim, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dostosowaną do warunków górskich odzieżą oraz specjalistycznym wyposażeniem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie górskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu czy przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się więc umiejętność pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry konieczne jest pełne dostosowanie się do poleceń wydawanych przez prowadzącego grupę.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]