Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

14 maja 2020

Kup antenę DVB T

W ogromnej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się bezużytecznym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się także w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się także wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Ogromny wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zakupić. Trzeba pamiętać, że pod uwagę powinno się brać wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]