Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

5 listopada 2019

Dalsze informacje o biżuterii z turkusem

Turkus jest jednym z najrzadszych minerałów wydobywanych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, iż chętnie używają go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących symbolem ekskluzywności. Wykonywane są z niego broszki, naszyjniki i klipsy, które idealnie komponują się z wieczorowymi strojami. Na kolor turkusu w największej mierze wpływa kraj jego wydobycia – na przykład turkusy importowane z Persji są błękitne, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza wyglądem?

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy estetyczne. Według części osób jest bowiem talizmanem, który chroni noszącego przed pechem. Zapewne w dużym stopniu z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego typu sprawy – po prostu świetnie wygląda.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o zarysowania. Należy również zdejmować ją przed kąpielą, gdyż żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w puzderku wyłożonym delikatną szmatką – ustrzeżemy się w ten sposób zarysowań.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]