Blacha na dach zachowa swoje właściwości przez lata

26 września 2023

Blachodachówki znajdziesz na http://bit.ly/2IWju5J.

Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę mocne.

Blachodachówka – charakterystyka i atuty

Blacha dachowa wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. Żeby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachę dachową powinno się kupować w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08